Alarmohet Serbia: Shqiptarët do sulmojnë më armë veriun e Kosovës, duhet të reagojmë

Lideri radikal serb, Vojisllav Sheshel ka thënë sot se shqiptarët planifikojnë sulm të armatosur në katër komunat veriore të Kosovës në kohën gjatë vizitës ose pas vizitës së sekretarit të NATO-së, Jens Stoltenberg në Kosovë.
Ai në konferencë për media, Sheshel ka thënë se po e bën publk këtë informacion në mënyrë që të parandalohen incidentet. 
Sipas tij, ky nuk është kërcënim për shqiptarët, por vetëm thirrje që shteti të reagojë dhe të mbrojë popullsinë serbe.
Sot gjatë ditës agjencia serbe e lajmeve, "Tanjug", ka raportuar se shqiptarët po planifikojnë sulm të pjesën veriore.
Deklarat vine vetëm një ditë pas takimit në Bruksel ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe. 
Share:

No comments:

Post a Comment

Popular Posts

Archive

Sponsor

Featured