• This is default featured slide 1 title

  Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.This theme is Bloggerized by Lasantha Bandara - Premiumbloggertemplates.com.

 • This is default featured slide 2 title

  Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.This theme is Bloggerized by Lasantha Bandara - Premiumbloggertemplates.com.

 • This is default featured slide 3 title

  Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.This theme is Bloggerized by Lasantha Bandara - Premiumbloggertemplates.com.

 • This is default featured slide 4 title

  Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.This theme is Bloggerized by Lasantha Bandara - Premiumbloggertemplates.com.

 • This is default featured slide 5 title

  Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.This theme is Bloggerized by Lasantha Bandara - Premiumbloggertemplates.com.

Ish truproja e liderit të Dhjetorit, Marjan Gryka: Hajdarin dhe Olldashin i vrau Sali Berisha. Ramën e mbështetëm përballë Nanos, tani nuk e besoj më

Ish truproja i liderit të Dhjetorit, njëherësh kryetar i shoqatës “Azem Hajdari”, Marjan Gryka që nga azili politik flet për situatën në Shqipëri dhe krimet e pandëshkuara për vite me radhë. Në përvjetorin  e 19-të të vrasjes së liderit të Dhjetorit Azem Hajdari para selisë së PD, Gryka nuk ngurron të akuzojë ish kreun e PD Sali Berisha për këtë ekzekutim. Njëherësh ai akuzon dhe Berishën e Bashën për ekzekutimin e Sokol Olldashit, i cili sipas tij nuk vdiq nga aksidenti por u masakrua më pas me leva. Gryka nuk ngurron të akuzojë dhe kryeministrin Edi Rama se nuk e mban fjalën e dhënë për zbardhjen e vrasjes së Azem Hajdarit, ndërsa i përmend Ramës faktin se ai ka qënë gjithnjë në mbrojtje të tij, pasi sulmohej nga Nano.
Gryka thotë se nuk beson më tek Rama dhe as politika shqiptare.
“Plot 19 me pare u pushkatua Lideri i Dhjetorit Azem Hajdari dhe si në çdo pervjetor vendosin lule dhe kurora organizatoret e vrasjes  se tij. Çdo pervjetor  i ketij lideri qe rrezoi komunizmin dhe krijoi partine e pare plurariste ne Shqiperi perkujtohet si nje dite normale qe perkujtohet ndonje veteran qe ka vdekur ne moshen 100 vjeç. Dhe kjo per 19 vite rresht behet e qellimshme per t’ia zbehur sa me shume emrin dhe reputacionin kombetar dhe nderkombetar ketij lideri. Si gjithmone aksioneve te tilla i ka prire gjithnjë Saliu, pasi ai dhe shume te tjere pasi organizuan vrasjen e tij, pas eleminimit u penduan.
Pendesa erdhi per te vetmen arsye sepse emri i Azem Hajdarit bëri jehone ne te gjithe boten, ne te gjitha mediat nderkombetare po ashtu nder te gjitha institucionet politike nderkombetare. Mirepo kete radhe ky pervjetor ishte krejt ndryshe nga heret e tjera ku organizatoret dhe vrasesit festonin ne parlament sebashku. Ne shoqata “Azem Hajdari” po i drejtohemi ne fillim kesaj opozite te shkermoqur qe nuk ekziston me…Sali Berisha duke i dhene nje shtytje perfundimit te misionit te tij per shkaterrimin e partise qe krijoi vetë Azemi, pasi organizuan vrasjen ndaj tij tek selia e PD, direkt pas vrasjes hapi skenarin e ri me bijte e Sigurimit dhe me shoqerine e tij te familjes dhe papritmas ne PD na erdhi grupi KOPI me ne krye Bashen. Te gjithe te panjohur dhe asnje dite anetare te kesaj partie, te gjithe misionare nga hetues kunder UÇK-se ne Kosove, u vendosen ne PD-ne e Azemit, pasi e vrane!! Dhe ja ku jemi sot, ku kemi nje parti me nje kryetar qe jo vetëm nuk ka pasur rastin t’i jape doren, por as ta njohe Azemin !!
Ndersa sot kryeson partine dhe bën homazhe duke imituar Saliun.
Shikoni sot se si keta “KOPI”..LA  me ne krye Berishen ia prene shpresen te Djathtes dhe vrane demokracine, se si keta qeverisen ne emer te kesaj partie e nuk lane gje pa vjedhur. Dhe pasi qeverisenm,  organizuan vrasjen e atij qe kerkonte konkurence te lire ne PD kerkuan nderrimin e kupoles se kesaj partie dhe shpejt KOPI me Saliun hodhen skenarin kush e kruan ik siç iku Azemi. Perseri kjo ndodhi, vritet Sokol Olldashi, ku aksidenti i tij eshte komentuar ne menyra te ndryshme me plot mashtrime per publikun, kur e verteta eshte se ai shpetoi dhe i telefonoi deputetit te Durresit, por nuk e kishte menduar se telefoni i tij ishte ne pergjim dhe pasi e degjuan Saliu, Visha, Koliqi etj se ka shpetuar, ‘KOPI’ Basha me grupin derguan maskarenjt e tyre ne vendgjarje dhe e masakruan me leva ne koke. Vetëm pas ekzekutimit mberriti policia e Tahirit. Olldashi kishte shqetesuar plot killera politike!! Keshtu Basha nuk kishte konkurence si vete Saliu per 25 vite dhe po ashtu perseri keta shkuan dhe hodhen lule dhe kurora tek varri i Olldashit!! Pas kesaj “Katovica” perfundoi misionin e saj dhe PD dhe PS siç bashkëpunuan per 25 vite sebashku ne kete mision, po ashtu edhe qeverisen sebashku Rama-Basha me tekniket e tyre me ministra, seksere kryehajdute dhe qe perdoren karrigen per te gllaberuar tendera qe sot kapin shumen mbi 200 milion euro. Ne kete liste kryeson ministri teknik “Rambo” Dritan Demiraj ku per vite te tera s’la tender pa vjedhur ne ministri te Mbrojtes, bashke me ortakun e mikun e tij shef tek “Brisku” ku sot e mori drejtor ne ministri dhe te dy bashke perfaqesojne firme dhe biznes te padeklaruar, por tanime edhe me pelqimin e PS-se! Çdo dite këta langaraqe te politikes duke numeruar shumat e vjedhura  arrijne sebashku te votojne diktatorin  qe na vrau me 2 prill 1991 ne qytetin tone Shkoder . Votimi  pro Gramoz Ruçit jehoi me ze te larte se komunizmi u istalua perseri, se diktatura u rivendos dhe se Saliu, Luli etj., jane vrasesit e demokracise, vrasesit e Sokol Olldashit, Arben Brocit ,Azem Hajdarit, Bujar Kaloshit, Abdyl Matoshit etj. Keta jane perfundimi i nje tranzicioni qe nuk solli evolucion por po sjell revolucion qe këta do gjejne vrime te futen, keta surreter e prezantuan Shqiperine si te paafte, si vrastare si mafioze, si te paintegruar, sepse kete mision kishin. Sapo filloi seanca parlamentare me kryetarin e ri ‘Enver Hoxha’ Ruçi, opozita e shkrire tashme rrinte ne salle sa per sy e faqe dhe me ne fund turpi plasi te dy palet filluan te merren me Azemin. Pra organizatoret dhe vrasesit e Azem Hajdarit dhe… Edi Rama pasi rrezoi Nanon, rrezoi Saliun e futi nder ‘shale’ Bashen, filloj para ca muajsh gjoja te krijojë grup nga PS per rihapjen e çeshtjes “Hajdari” por e kuptoj se po luan me zjarrin. Po ashtu ne seancen perseri komuniste pas 27 vitesh, Edi Rama merret me emrin e Azemit dhe ne Shoqata Mbarekombetare “Azem Hajdari” po i pergjigjemi per t’ia rifreskuar kujtesen  Edit! Kryeminister, kur ishe vetem kryetar bashkie dhe kryetar i shoqate i te gjitha Bashkive te Shqiperise nga frika e Saliut dhe Nanos pra dy kryetareve nuk dilje dot nga Tirana ne nje rreth tjeter dhe pas nje takimi me ish ambasadorin Amerikan  te asaj kohe Xhefri te gjithe sebashku me kerkesen e tij ne Shoqata “Azem Hajdari” morem persiper tet shpiem ne takime ne te gjithe Shqiperine. Pra hyme garant tek SHBA! Takimet filluan ne te gjithe Shqiperine, por ne ate kohe nuk ishe as anetar i PS pavarësisht se takimet vazhdonin per te rrezuar Nanon dhe ne e donim rrezimin e tij pasi eshte i akuzuari kryesor ne vrasjen e Azem Hajdarit nga vete Saliu. Po ashtu kerkonim te thyenim tabune e shefave pleq pasi mendonim per nje politike te re pa Ruçin zoti Rama!! Pasi keshtu na premtove dhe pas shume takimeve qe benim shume nga ata deputete langaraqe qe mban ti sot i gjeja tek dera e shtepise me çanta me leke qe i dergonte Nano per te lene ty ne rruge pasi Nano ishte teper i shqetesuar dhe ti zoti Rama i mban mend mire takimet me presione e njerez ekstremiste qe na benin prita etj. Po qe se ke ndonje kundershtim faktet flasin vete per t’u kunderpergjigjur me video, me publicitet ne te gjitha TV-të dhe me qindra foto dhe deshmitare te elektoratit PD dhe PS. Mirepo sot, si nje medioker te degjuam qe ju drejtove vajzes se Azemit duke i bere publicitet pozitiv!! Atehere ne Shoqata me emrin e tij i themi vajzes se Azemit se PD qe nga vrasja e deri sot nuk ka depozituar nje kerkese te vetme ku te kerkoje zbardhjen e vrasjes së Azemit, deri me sot asnje nga familjaret e tu nuk guxoi ti kerkojë Saliut rihapjen e kesaj çeshtje. Perkundrazi, i qëndruan ne krah per 8 vite qeverisjeje, Saliu dha urdher mos te guxoje kush ta permendë Azemin dhe ashtu ndodhi. Per 8 vite u punesua dhe pasurua vetem Rasim Hajdari qe e shfrytezoj emrin e Azemit si vella i tij por vella nuk e pati kurre!! Sot ti zonja Rudine lexove thjesht nje leter ne parlament perpara vrasesve te Azem Hajdarit ku edhe fjalen per te folur ta dha Gramoz Ruçi!! Po qe se do vazhdosh me kete ritem afer Saliut dhe atyre qe organizuan vrasjen do konsumohesh shpejt, po qe se u bere deputete per tu pasuruar dhe harruar Azemin per kete do flase shpejt koha!! Zoti Kryeminister fjalimi medioker qe bere per Azemin i ngjante kopje atyre te Saliut. Po te rikujtojme se ke plot sherre te mbyllesh ne karrieren tende e mos do ishte e nevojshme te ti kujtojme. Ke premtuar zbardhjen e “Gerdecit”, ke premtuar “21 janarin” qe e shite te Artan Santon qe e din mire se kush e vrau dhe nuk guxon ta permendesh apo te kerkosh te rihapen hetimet pasi ti je ne faqet e para te gazetave te atyre qe e vrane dhe i ke miq te ngushte.  Ke nje pergjegjësi jetesore perballë te perndjekurve politike qe je i vetmi kryeminster qe u dogjen ne flake me benzine. Ti qe gjoja luftove seriozisht Lazaratin dhe te jane bere njësitë administrative të PS Dukagjin etj si Kolombia. Ti qe sot permend Azemin po te ripergjigjemi qe Azem Hajdari kur u vra e deri sot nuk eshte me i familjes, por i Shqiperise, i Kosoves, i Çamerise dhe i shqiptareve ne Maqedoni. Vetem ti me Saliun thoni se Azemi eshte i familjes, por po te ishte ashtu nuk do ishte sot hero kombetar. Zoti kryeminister i hoqe kepucet dhe veshe atlete por fatkeqësisht kuptoje se kur permend Azemin jep shenja se po te vrasin edhe atletet. Sot qeveria jote ka rene pa filluar ende punë, pasi vendi eshte pa opozite dhe ti e nuhat mire zgjidhjen popullore!!! Ne Shoqata “Azem Hajdari” ju drejtohemi sot Shqiptareve duke ju thene se ky parlament e ka biznesin e tij tek hashashi qe ka mbuluar vendin, ky parlament e ben politiken me vrases me pagese, keta politikane posedojne miliarda euro ne bankat europine dhe i famshmi Vetting do deshtoje dhe si zgjidhje po vjen nje revolucion qe ti ngjaje Polonise pas komunizmit”, deklaron Marjan Gryka.Pamfleti.com
Share:

Mjaft harxhuat internet në celularin tuaj, me këtë ‘hile’ MB do zgjasin shumë

Pse interneti në celularin tuaj konsumohet shpejt? Fotot me rezolucion të lartë dhe videot që shihni harxhojnë shumë MB internet në pak minuta.
Çfarë mund të bëni për këtë? Së pari, mund të ndaloni mundësinë që videot të luhen automatikisht në celularin tuaj. Për këtë ndiqni këto hapa.
“Tek More (tre vijat horizontale në skajin e djathtë lart) > Help and Settings > App Settings > Auto-play”.
Sipas “PcWorld”, gjithashtu, ekziston një mënyrë më e mirë për të kursyer dhe ajo është “Data Saver”.
Cili është funksioni i “Data Saver”?
“Data Saver” jo vetëm që ndalon luajtjen automatike të videove, por gjithashtu redukton rezolucionin e çdo imazhi që shfaqet në “News Feed”. Për ta aktivizuar duhet të drejtoheni tek opsioni More.
Shfletoni gjersa të gjeni “Data Saver”. Në ndërfaqen e radhës që do të shfaqet, klikoni On. Pasi ta keni aktivizuar do t’ju dalë një opsion i ri i cili u kërkon ç’aktivizimin e saj kur jeni të lidhur me Wi-Fi.
Share:

Ja 5 fakte që do t’ju bëjnë ta shihni seksin anal me një sy tjetër

Të bësh seks anal është kuptuar gjithmonë si të ndjesh dhembje ndërkohë që partneri penetron në fundshpinën tuaj. Por e vërteta është krejt ndryshe.

Ashtu si seksi vaginal, edhe ai anal mund t’ju japë kënaqësi të paimagjinueshme nëse bëhet ashtu siç duhet. Më poshtë do t’ju tregojmë disa fakte që janë keqkuptuar me kalimin e kohës për seksin anal.
Seksi anal dhemb
E vërteta: Akti seksual anal nuk dhemb. Disa herë ky akt bëhet në mënyrën jo të duhur, prandaj edhe dhemb. Por disa femra marrin mjaft kënaqësi nga seksi anal dhe madje arrijnë orgazëm, nëse e nisni duke përdorur gishtat dhe lodrat e seksit e më pas të penetroni me organin gjenital.
Vetëm të përdalat bëjnë seks anal?
E vërteta: Seksi anal nuk është gjë tjetër veçse një mënyrë për të eksploruar trupin tonë dhe nuk mund të ketë kategorizime të tilla. Të gjitha femrat do të duan të provojnë një eksperiencë të tillë seksuale, prandaj s’mund të jenë të gjitha të përdala.
Seksi anal do t’ju shpëtojë jetën seksuale
E vërteta: Kjo gjë ndodh tek ato çifte që kanë probleme në marrëdhënien e tyre. Ndërkohë, “shpëtimi” varet te çështja që ka stepur marrëdhënien. Nëse është një problem i vogël, atëherë seksi anal mund ta rregullojë, por nëse çështja është serioze mos i mbani shpresat te seksi për t’i rregulluar.
Partneri nuk do t’ju respektojë më vonë…?
E vërteta: Pra, ai do të marrë çfarë do dhe do të largohet? Zakonisht kjo ndodh pas herës së parë që ju bëni seks dhe jo pasi keni bërë seks për të disatën herë dhe për herë të parë në mënyrë anale.
Shumica e meshkujve tashmë janë bërë më të hapur për sa i përket seksit dhe seksi anal nuk do të bëjë asgjë përveçse t’ju afrojë më shumë dhe t’ju mbajë më të lidhur emocionalisht.
Nuk ju duhen kontraceptivë gjatë seksit anal
E vërteta: Shumë njerëz mendojnë se nuk ka asnjë rrezik për shtatzëni të padëshiruar gjatë seksit anal dhe nuk përdorin kontraceptivë, por jo! Shumë SST (sëmundje seksualisht të transmetueshme) kalojnë nëpërmjet anusit, si klamidia, gonorreja dhe HIV. Gjithashtu, përveç kontraceptivëve duhet përdorur edhe lubrifikantët!/Blitz.al/
Share:

‘Hëna do të përplaset me Tokën’

Dhjetra teorive për fundin e Tokës u shtohet një e fundit, që për protagoniste të “vrasjes së jetës” në planetin tonë, gjithmonë nëse njerëzimi do të jetë këtu deri atëherë, sheh Hënën.

Shkencëtari i hapësirës në Universitetin e Idahos në Shtetet e Bashkuara, Jason Barnes thotë se sateliti ynë i vetëm natyror ka hyrë në një spirale orbituese që nuk shmang përplasjen me Tokën.

“Në fazën finale të evolucionit të sistemit Tokë-Hënë është i pashmangshëm përplasja e Hënës me Tokën. Energjia e çliruar nga kjo përplasje do të shndërrojë planetin tonë në një planet të mbushur me oqeane llave e magme”, thotë shkencëtari për revistën Forbes.

Fatkeqësist, (ose fatmirësisht, varet nga kendvështrimi) në momentin e kësaj katastrofe, njerëzimi do të ketë disa miliarda të mira vitesh që do të jetë zhdukur nga Toka.

Hëna do të përplaset me Tokën pas 65 miliardë vitesh, pra rreth 59 miliardë vite pasi planeti ynë të jetë “shkrumbuar” nga Dielli, sipas një parashikimi tjetër.

Gjithmonë nëse lloji ynë ja arrin të shmangë zhdukjen nga një luftë nukleare, përplasjen e ndonjë asteroidi apo epidemitë apokaliptike, mund të jetë këtu për të parë ditën kur ylli i sistemit tonë “shfaros” gradualisht planetet që vërtiten rreth tij. 

“Pas pesë miliardë vitesh, Dielli do të jetë një gjigant i madh i zjarrtë, në përmasa 100 herë më i madh se përmasa aktuale”, deklaronte një vit më parë profesori Leen Decin i Institutit të Astronomisë në Leuven të Belgjikës.

Menjëherë pas kësaj, ylli ynë do të përjetojë një humbje të madhe të masës nga stuhi diellore të mëdha, që janë produkt i evolucionit të tij. Këto stuhi do të shpërndahen në gjithë sistemin dhe përballë tyre, mburoja jonë, pra atmosfera do të jetë e pafuqishme të na mbrojë.

“Pas 7 miliardë vitesh, Dielli ynë do të jetë një yll xhuxh i përmasave të vogla. Do të ketë përafërsisht përmasat e Tokës, por me një dendësi shumë herë më të madhe, aq sa një filxhan çaji nga masa e tij do të peshonte rreth 5 tonë”, thotë Decin. /Top Channel/
Share:

Elena Kocaqi: "Nga mendja ishe gjeni, nga guximi hero dhe nga shpirti engjell"

Historiania i njohur Elena Kocaqi ka reaguar për herë të parë për ndarjen nga jeta në mënyrë të dhimbshme të vëllait të saj, studiuesit po aq të njohur, Altin Kocaqi, i cili vdiq në spital 40 ditë pasi u plagos nga ish-bashkëshorti i Elenës, Marjan Levanti, duke mos i bërë dot ballë plagëve të marra mbrëmjen e 21 dhjetorit të vitit që lamë pas.
Fjalë zemre, janë ato të motrës së tij, e cila thotë se dhimbja do t’i pushojë vetëm në momentin që do takohet me të në përjetësi. “Nga mendja ishe gjeni, nga guximi hero dhe nga shpirti engjëll”,- shkruan Elena për të.
Më herët familjarë të saj, pikërisht tezja, është shprehur e revoltur ndaj ish-bashkëshortit të Elenës, Marjan Levanti me të cilin ka edhe dy fëmijë, duke thënë se tashmë familjet e tyre ishin në hasmëri. Por, vetë Elena nuk e ka përmendur fare ish-bashkëshortin, i cili ka tentuar të vrasë disa herë veten në burg, pasi qëlloi me thikë ish kunatin, Altinin, që vdiq dje dhe dy prindërit e Elenës.
STATUSI I PLOTË
Miq te dashur,
Altini vëllai im, humbi betejën e tij me jetën dje dhe sot u largua nga ne përgjithmonë. Altini ishte një djalë, vëlla, baba, bashkëshort, dhe mik i shkëlqyer. Ai është një humbje e madhe jo vetëm për familjen dhe djalin e tij te vetëm por për gjithë Shqipërinë. Dua te falënderoj te gjithë ju miq e shok, te cilët na u gjendet pranë ne ditët me te vështira te familjes sonë. Faleminderit për mesazhet dhe telefonatat tuaja te pafunda qe nuk kam mundur tu përgjigjem dot te gjithave. Faleminderit qe na qëndruat pranë ne luftën e tij 40 ditore me jetën dhe ishit pranë edhe sot. Faleminderit për te gjitha ata dhjetëra persona qe dhanë gjak për te, Zoti ua beftë shëndet. Faleminderit te gjithë atyre gazetarëve dhe mediave qe respektuan dhimbjen dhe heshtjen tone ne këto momente kritike, ku mendja jon ishte vetëm tek shëndeti i tij. Faleminderit policisë se shtetit dhe atyre mjekeve qe realisht u përkushtuan për shëndetin e tij dhe te familjarëve te mi. Unë dhe familja ime ju uroj vetëm gëzime.
Ai kishte ëndrra te mëdha për te realizuar për te mirën e këtij vendi qe i mbeten ne mes. Ai ishte i mire pa fund se kjo ka qene pjesa e edukatës se shkëlqyer qe na kane dhëne prindërit tanë fisnik. Me thoshte shpesh, motër jam krenar për ty, ndërsa motra po i thotë sot se jam e nderuar dhe e privilegjuar qe Zoti me dha një vëlla si ti dhe se do te dua shume gjithmonë. Faleminderit vella per keto vite qe ndam bashke nga jeta jone ne kete bote. Nga mendja ishe gjeni, nga guximi hero dhe nga shpirti engjell.
Nuk ka gjë qe ngushëllon dhimbjen tone për te, qe do te marr fund vetëm ne momentin qe ne do bashkohemi serish me te ne përjetësi.
I qoftë i lehte dheu i Shqipërisë qe ai e donte shume dhe Zoti e pastë pran vetes.
Share:

Greqi, grabitet familja shqiptare; vritet gruaja

Një grabitje me armë ka ndodhur rreth orës 02:00 të ditës së sotme, në një banesë në lagjen “Peristeri” të Athinës. Sipas informacioneve të para, dy grabitës të armatosur kanë hyrë në banesën e një familjeje shqiptare, në rrugën “Olympu” të kësaj lagjeje dhe kanë tentuar t’i grabisin me dhunë.

Në rrethana që ende nuk dihen, situata ka precipituar në përleshje fizike mes kryefamiljarit 53-vjeçar dhe grabitësve, të cilët nuk kanë ngurruar të përdorin armët.

Si pasojë e të shtënave, ka humbur jetën në vend bashkëshortja e tij 50-vjeçare, ndërsa dy grabitësit janë larguar me shpejtësi nga banesa, por me gjithë aktivizimin e forcave të shumta të policisë, nuk u bë i mundur arrestimi i tyre.

Autoritetet kanë gjetur në banesë dy fëmijët e çiftit,18 dhe 28 vjeç, të cilët u thanë agjentëve se grabitësit, me shumë gjasa, ishin shqiptarë.

Ata kërkuan para’ dhe duket se kishin dijeni për situatën e mirë ekonomike të familjes shqiptare.

Burime policore thanë se po hetojnë ngjarjen. Dyshimet e para bien mbi të njohur të familjes, si dhe në rrethin profesional të viktimave.

Ekspertë të mjekësisë ligjore po kryejnë autopsinë në banesë, për të gjetur gjurmë ADN-je të grabitësve, ndërsa dritë mbi shkaqet e ngjarjes pritet të hedhë dëshmia e kryefamiljarit, i cili është dërguar në gjendje kritike për jetën në spitalin “Atikon” të kryeqytetit helen.

/ Top Channel 
Share:

Horoskopi mujor për SHKURT 2017

DASHI21. mars – 20. prill
Gjate këtij muaji do e forconi besimin tek njerëzit qe ju rrethojnë dhe do keni një marrëdhënie edhe me te mire me ta. Për te dashuruarit do jete një periudhe me pasionante dhe emocionuese. Do kujdeseni edhe me shume për atë qe keni ne krah, do ledhatoheni dhe do shkëmbeni fjale te ngrohta. Beqaret do kenë plot njohje te reja. Për disa mund te përjetojnë edhe ndjesi te forta, por qe këto ndjesi kane për t’u shuar shpejt. Kujdes me çdo lloj hapi. Gjendja shëndetësore ka për te qene e mire dhe nuk do keni asnjë lloj shqetësimi. Edhe ata qe vuajnë nga stomaku do ndihen me te qete. Sektori i financave do jete me tepër ne vëmendje dhe dalëngadalë gjendja do stabilizohet. Ne pune do jeni tejet profesioniste he nuk do ndaleni derisa ta arrini qëllimin. Gjithçka mund te ndodhe këtë jave.
DEMI21. prill – 21. maj
Ky muaj do jete goxha i turbullt për ju. Shpeshherë do ndiheni keq dhe mund te mbylleni edhe ne vetvete. Te dashuruarit duhet te komunikojnë me tepër me atë qe kane ne krah ne mënyrë qe t’i zgjidhin sa me pare problemet qe kane pasur. Po shtynë për nesër çdo gjë situata do ju ndërlikohet edhe me shume. Beqaret duhet te jene me te hapur ndaj ftesave qe do ju bëhen për takime sepse ne atë mënyrë mund te gjejnë personin me te përshtatshëm dhe mund te fillojnë një lidhje. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Mund te vuani nga pagjumësia dhe mund te keni dhimbje koke. Financat mundohuni t’i mbani nen kontroll gjate gjithë kohës duke shpenzuar me kujdes dhe duke bere llogari. Ne pune është mire te veproni me strategji dhe nuk kane për t’iu dale probleme.
BINJAKET22. maj – 21. qershor
Ky do jete një muaj i ngarkuar dhe shpeshherë nuk do dini çfarë te bëni. Ata qe janë ne një lidhje nuk duhet kurrsesi ta neglizhojnë shume partnerin sepse dikush tjetër mund te përfitojë nga kjo dhe do ua rrëmbejë. Beqaret nuk do kenë aspak dëshirë ta ndryshojnë statusin e tyre edhe pse mundësitë qe do iu jepen do jene fantastike. Shëndetin mos e lini pas dore për asnjë moment sepse situata mund t’ia dale jashtë kontrollit atëherë kur nuk do e prisni. Kujdes me tepër duhet te bëjnë ata qe kane probleme me veshkat dhe stomakun. Ne planin financiar do jeni tej mase te kujdesshëm dhe gjendja do filloje dalëngadalë te stabilizohet. Ne pune do jeni te përqendruar dhe asgjë e keqe nuk ka për t’iu ndodhur.
GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Marrëdhënia juaj me ata qe ju rrethojnë nuk ka për te qene aspak e keqe këtë muaj. Do mundoheni t’i shihni gjerat me më shume optimizëm dhe do ju vini kapak problemeve. Për te dashuruarit ka për te qene një muaj i ngarkuar dhe me te papritura. Mire është te shmangni përballjet shume te forta me partnerin sepse nuk do jeni ne forme. Beqaret do tërhiqen tej mase nga disa persona, por nuk do kenë guximin t’ia shprehin ndjenjat. Gjendja shëndetësore nuk ka për te qene e mire. Do vuani nga migrena, do keni dhimbje shpine, dhimbje barku, etj. Financat duhet patjetër t’ua besoni specialisteve, pasi vete nuk keni për t’i zgjidhur problemet. Ne pune do përballeni me sfida goxha te vështira dhe here pas here do ju duket sikur nuk do ja dilni. Mos u dorëzoni lehtësisht.
LUANI23. korrik – 22. gusht
Këtë muaj duhet te bëni atë qe do ndieni pa menduar aspak çfarë mund te ndodhe nesër. Çiftet nuk do kenë një jave te qëndrueshme. Ata nuk do kuptohen si duhet me njeri-tjetrin dhe për çdo gjë do debatojnë ashpër. Secili do kërkojë te dominoje mbi tjetrin dhe ky ka për te qene një gabim i madh. Beqaret do kenë një dite mjaft intensive dhe te mbushur me njohje interesante. Edhe pse jo te gjithë do e gjejnë princin e kaltër, e rëndësishme do jete qe nuk do ndihen te vetmuar. Shëndeti here pas here do ketë shqetësime te vogla, por asgjë për t’u alarmuar. Mire do jete qe here pas here te çlodheni dhe te mundoheni te shmangni stresin. Ne planin financiar gjendja do jete e vështirë sidomos ditët e para. Mos u tregoni kryelarte dhe pranojeni sa me pare ndihmën e familjareve. Ne pune do filloni disa projekte te reja te cilat do ju ngarkojnë edhe me tepër.
VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Ky muaj do jete me aktiv dhe me ritmik. Do jeni gjate gjithë kohës gati për te bere gjera te veçanta. Çiftet mund te kenë disa debatet ditët e para, por pas te mërkurës ambienti do filloje te ngrohet e te stabilizohet. Do e kuptoni qe edhe ju keni bere gabimet tuaja, nuk është vetëm partneri ai qe e ka krijuar këtë situate ne te cilën ndodheni. Beqaret do përzgjedhin shume dhe nuk do mundin dot te fiksohen pas dikujt. Për ta te gjithë kane te meta. Edhe shëndeti nuk do jete ne formën me te mire te mundshme. Do keni here pas here shqetësime. Financat kane për te pasur përmirësime pasi do nënshkruani disa kontrata te reja profesionale. Mund te jeni paksa te shpërqendruar ne pune, por dalëngadalë do dini çfarë te bëni. Nuk priten aspak probleme edhe pse do jeni te reja ne një ambient tjetër.
PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Këtë muaj ambienti rreth jush nuk do jete aspak i qete. Mund te keni here pas here debate me ata qe do keni pranë. Çiftet do kenë jave te paqëndrueshme. Here do largohen dhe marrëdhënia e tyre do ftohet dhe here do pajtohen e do kërkojnë falje për gabimet e bëra. Mire është qe ne çdo moment te reflektoni disa here para se te veproni. Beqaret qe duan ta ndryshojnë me çdo kusht statusin e tyre, nuk duhet te qëndrojnë ne heshtje e te presin, por duhet te bëjnë çdo përpjekje për te arritur atë qe duan. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme kështu qe do bëni mire te merrni pak me shume me sport dhe te qëndroni ne ajër te pastër. Financat do jene mjaft kritike kështu qe kërkoni ndihme. Ne pune mos u nxitoni. Shpesh do gjendeni ne vështirësi dhe situata te ndërlikuara.
AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Muaj ne përgjithësi i mire do jete ky për ju, edhe pse here pas here do ketë tronditje te vogla. Nëse jeni ne një lidhje mundohuni te jeni sa me prezentë sepse partneri do ketë nevoje për ju. Lini pas dore diçka tjetër dhe asnjëherë lidhjen qe keni krijuar. Beqaret do jene shume ëndërrimtare dhe nga ana tjetër te pamatur. Ka rrezik qe te afrohen me disa persona qe do ju sjellin probleme. Shëndeti duhet pasur kujdes. Mos hani pafund dhe çdo lloj ushqimi sepse keni për te pasur shume shqetësime me vone. Buxhetin do e mbani ne kontroll dhe do jeni tej mase te kujdesshëm me shpenzimet qe do kryeni. Mundohuni te shmangni sa te mundni edhe huat. Me e privilegjuar do jete jeta profesionale. Nuk do dorëzoheni përballë sfidave qe do ju dalin dhe keni për te arritur edhe me shume nga sa keni menduar. Shume nga kundërshtaret tuaj do habiten me suksesin.
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Këtë muaj do kaloni edhe me shume kohe me te afërmit dhe me miqtë tuaj dhe ne përgjithësi do përjetoni çaste gëzimi. Nëse jeni ne një lidhje do keni jave te qeta, te mbushura me gëzim dhe me hare. Asgjë e keqe nuk do ju ndodhe. Beqaret duhet t’i bëjnë sytë katër ne çdo vend ku do shkojnë sepse asnjëherë nuk i dihet ku mund te jete personi qe kane ëndërruar. Shëndeti ne disa momente do jete delikat për shkak te lodhjes se tepërt dhe mos ushqimit si duhet. Kujdes! Financat mund te kenë disa probleme te vogla, ndërkohë qe pas datës 7 gjithçka ka për te marre rrjedhën e duhur. Ndihma e disa te afërmve do jete thelbësore për t’ia dale mbanë. Ne pune do ju dalin here pas here vështirësi dhe sfida, por me pak me shume vendosmëri dhe këmbëngulje mund t’ia dilni mbanë.
BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Ky muaj nuk do jete ashtu si e keni pritur. Shpesh rutina do ju pushtoje dhe mezi do e shtyni çdo moment. Nëse jeni ne një lidhje mundohuni te flisni sa me hapur me partnerin tuaj dhe te bëni ato gjera qe ju bëjnë te dyve te ndiheni mire. Ndonjëherë duhet bere edhe ndonjë çmenduri e vogël për te rizgjuar emocionet e fjetura. Beqaret do kenë një takim vërtet te rëndësishëm dhe fiks ashtu si e kane ëndërruar gjithmonë. Shume gjera kane për te ndryshuar për ta. Shëndeti duhet pasur kujdes. Mund te keni dhimbje muskulore, dhimbje koke, fyti, etj. Këshillohuni me mjeket dhe mos neglizhoni asgjë. Financat duhet t’i menaxhoni me kujdes. Dëgjojini këshillat qe do iu japin disa te afërm sepse ata duan vetëm te mirën tuaj. Ne pune duhet te ecni gjithmonë me plane dhe asnjëherë nuk duhet te nxitoheni. Vetëm kështu do keni sukses.
UJORI21. janar – 19. shkurt
Gjate këtij muaji do keni probleme te mëdha ne çdo fushe nëse veproni kuturu. takti dhe diplomacia do jene veti te çmuara. Për çiftet, fillimi i muajit nuk do jete i keq, por kjo situate nuk do mbizotërojë gjate. Do bëni gabime me mënyrën e te sjellit dhe do jeni tejet kokëfortë. Beqaret duhet ta dëgjojnë zemrën e tyre me shume sesa personat qe i rrethojnë sepse vetëm ne atë mënyrë mund te ndihen te plotësuar. Ky muaj ne fakt do jete plot mundësi te mira. Shëndeti ne disa momente do jete delikat. Mos neglizhoni asgjë sepse do keni probleme me te mëdha me pas. Gjendja e financave do jete shume me e mire nga me pare. Përfitoni për te hequr disa para mënjanë. Ne pune duhet te përqendroheni me tepër dhe te jeni këmbëngulës. Vetëm ashtu do ja dilni mbanë.
PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Humori do ju ndryshoje here pas here gjate këtij muaji dhe kjo do beje qe marrëdhënia me ata qe ju rrethojnë te mos jete ashtu si e prisnit. Edhe jeta ne çift nuk do jete ashtu si e keni menduar. Partneri do ndihet shpesh i lënë pas dore dhe mund te mendoje t’iu braktise. Mos mendoni asnjëherë vetëm për veten sepse keni edhe dike tjetër ne krah. Beqaret do e takojnë qe javën e pare personin e përshtatshëm dhe do ndihen mire. Hapat e mëtejshme me mire le t’i hedhin pas disa kohesh, jo menjëherë. Gjendja shëndetësore shpesh do lere për te dëshiruar. Do ndiheni te lodhur fizikisht dhe moralisht. Çlodhuni here pas here dhe flini sa duhet. Për financat nuk ka për te qene një periudhe e lehte, megjithatë me pak maturi mund t’ia dilni mbanë. Ne pune merrini gjerat me qetësi dhe keni për t’ia dale mbanë gjithmonë. Pranoni here pas here te bashkëpunoni edhe me koleget.

Share:

Popular Posts

Archive

Sponsor

Featured