Zyrtari kinez i Mbrojtjes, paralajmëron luftë me SHBA-në

Një zyrtar i Departamentit të Mbrojtjes në Kinë, ka alarmuar vendin e tij për luftë të mundshme me SHBA-në
“Një luftë me SHBA-në brenda mandatit të presidentit Trump, nuk është vetëm një slogan, por praktikisht është një realitet”, ka deklaruar ky zyrtar, citon Morning Post.
Ky zyrtar ka bërë thirrje për vendosjen e trupave ushtarake në jug dhe lindje të Kinës si dhe një sistemi raketor të mbrojtjes për ruajtjen e gadishullit Korean, një pikë e nxehtë kjo në rajon.
Ai ka deklaruar se SHBA-ja duhet të rishikojë strategjinë e saj në rajonin e Azisë dhe Paqësorit. 
Share:

No comments:

Post a Comment

Popular Posts

Archive

Sponsor

Featured