Bilanc tragjik: Arrin në 24 numri i viktimave pasi orteku 'gllabëroi' hotelin italian

Forcat italiane të shpëtimit që po kërkojnë në rrënojat e hotelit të shkatërruar nga një ortek para një jave gjetën shtatë trupa të tjerë gjatë mbrëmjes, duke e çuar bilancin në 24 të vdekur dhe pesë të zhdukur.
Zjarrëfikësit arritën të gjejnë trupat e tre burrave dhe katër grave gjatë mbrëmjes dhe në mëngjes në këtë godinë që ndodhet në 1 200 metra lartësi.
Ndërkohë që është hapur një hetim gjyqësor për vrasje të pavullnetshme për të përcaktuar nëse ka përgjegjësi të mundshme.
Share:

No comments:

Post a Comment

Popular Posts

Archive

Sponsor

Featured