“Rusët janë këtu!” Britanikët ndjekin me avionë luftanijen që kthehej nga Siria

Kalimet e luftanijeve ruse në brigjet britanike përcillen gjithmonë me tensione dhe kështu ka ndodhur edhe dje.
Një luftanije ruse që po kthehej nga Siria ka kaluar në brigjet e Doverit, shkruan "The Telegraph".
Ajo është shoqëruar nga disa avionë luftarakë britanikë përgjatë kalimit në kanalin anglez.
Shpesh në kalimet e anijeve ruse ka pasur tensione nga të dyja palët por asnjë incident serioz.

Share:

No comments:

Post a Comment

Popular Posts

Archive

Sponsor

Featured